Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodów zatrzymani przez Policję

Data publikacji 09.11.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Bytomiu wspólnie z funkcjonariuszami z KWP i KMP w Katowicach zatrzymali wczoraj rano grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Mężczyźni działali głównie na terenie województwa śląskiego. Odzyskano pojazdy warte prawie 450 tysięcy złotych. Złodziejom grozi kara 10 lat więzienia. Śledczy wystąpili z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.

Bytomscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępców zajmujących kradzieżami drogich samochodów. Sprawcy działali głównie na terenie województwa śląskiego. Wczoraj rano bytomscy śledczy, przy wsparciu policjantów z komendy wojewódzkiej oraz komendy miejskiej w Katowicach wkroczyli na kilka wytypowanych posesji. Na ulicy Rymera w Zabrzu śledczy zatrzymali trzech mężczyzn poruszających się kradzionym Audi S5. Dwaj z nich to bytomianie w wieku 33 i 52 lat, trzeci to 34-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. W zabezpieczonym samochodzie policjanci znaleźli podrobione tablice rejestracyjne oraz urządzenia, które pozwalały przestępcom kraść samochody w kilkanaście sekund. Efektem długotrwałej pracy było również odzyskanie 6 aut, których łączna wartość to prawie 450 tysięcy złotych. Na terenie Zabrza odnaleziono Audi S5 skradzione z Gliwic w ubiegłym roku, Forda Focusa RS skradzionego z Opola miesiąc temu oraz Audi Q7 skradzione dwa dni temu w Krapkowicach. W garażu przy ulicy św. Tomasza w Bytomiu policjanci ujawnili Mazdę 3 skradzioną poprzedniego dnia na terenie Radzionkowa, natomiast w Rybniku odnaleziono Audi S4, które już rok wcześniej zabezpieczyli policjanci z KMP w Sosnowcu, a przestępcy w zuchwały sposób próbowali je odzyskać, wywożąc z terenu tamtejszej komendy. Dzisiaj w Chorzowie kryminalni odzyskali kolejny samochód - Audi A4.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwala na przedstawienie podejrzanym zarzutów kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Śledczy wystąpili z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. O losie sprawców zadecyduje sąd. Grozi im do 10 lat za kratkami.

KWP w Katowicach / kp)

 

  • policjanci prowadzą czynności z zatrzymanym
  • policjant ze środkami łączności
  • zabezpieczone samochody
  • zabezpieczone przedmioty
  • zabezpieczone przedmioty
  • zabezpieczony samochód

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.52 MB)

Powrót na górę strony