Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc nadeszła z komisariatu. Policjanci konwojowali niemowlaka z bezdechem

Data publikacji 09.11.2017

Do Komisariatu Policji w Iłowej przybiegła mama z trzymiesięcznym dzieckiem, które traciło oddech. Policjanci bez wahania pomogli błyskawicznie przetransportować do szpitala w Żaganiu chłopca cierpiącego na bezdech, na którego w szpitalu czekali już specjaliści.

8 listopada br., po południu, do Komisariatu Policji w Iłowej wbiegł mężczyzna krzycząc, aby ratować dziecko. Okazało się, że przed komisariatem stała kobieta z trzymiesięcznym dzieckiem, które miało bardzo poważne problemy z oddychaniem. Bez chwili wahania policjanci będący na służbie: dzielnicowy sierż. szt. Adam Florczak i sierż. szt. Łukasz Osiński z ogniwa patrolowo-interwencyjnego podjęli decyzję o szybkim przetransportowaniu matki z dzieckiem do szpitala w Żaganiu. Funkcjonariusze włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego i błyskawicznie dotarli do szpitala. Przez cały czas w drodze policjanci monitorowali stan dziecka. Jadąc do Żagania funkcjonariusze skontaktowali się z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu przedstawiając całą sytuację. Dyżurny zadzwonił na pogotowie ratunkowe i kiedy radiowóz dotarł na oddział ratunkowy, na dziecko czekali już lekarze.

Po udzieleniu pomocy medycznej w Żaganiu trzymiesięczny chłopiec razem z mamą zostali przewiezieni karetką pogotowia do szpitala w Nowej Soli. Dzięki błyskawicznej decyzji policjantów z Iłowej i współpracy służb ratunkowych dziecko szybko trafiło pod opiekę specjalistów.

(KWP w Gorzowie)

  • dzielnicowy sierż. szt. Adam Florczak
  • dzielnicowy sierż. szt. Łukasz Osiński
Powrót na górę strony