Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław: Rozbicie grupy wyłudzającej towary i usługi

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 49-letniego mieszkańca Lublina, podejrzewanego o kierowanie grupą przestępczą zajmującą się wyłudzaniem towarów i usług od różnych firm.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w czerwcu tego roku. Do chwili obecnej funkcjonariusze zatrzymali 18 osób z terenu Dolnego Śląska. Proceder grupy polegał na kupowaniu spółek na różne podstawione osoby. Następnie prowadząc już działalność, z konkretnymi ofertami zgłaszali się do różnych firm po towary i usługi. Były to głównie materiały budowlane takie jak: okna, drzwi, okucia, drzewo, palety, a także telefony komórkowe. Wyłudzony w ten sposób towar był następnie sprzedawany. W ten sposób 12 "założonych" spółek wyłudziło od różnych podmiotów na terenie całego kraju, towary i usługi w kwocie nie mniejszej niż 1.439.000 zł.

W trakcie przeszukania posesji zatrzymanego mężczyzny zabezpieczono samochód marki Jeep Grand Cheroke /wartości około 100.000 złotych/ oraz dokonano tymczasowego zajęcia mienia: pieniądze i inne rzeczy na kwotę 21.450 zł.

Wszystkim zatrzymanym osobom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzeniu towarów i usług za grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Powrót na górę strony
Polska Policja