Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za przemyt narkotyków

Data publikacji 09.11.2017

Krakowscy policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który przemycił z Zachodu duże ilości marihuany. Sprawca przewoził swoim mercedesem prawie 9 kilogramów środka odurzającego.

Policjanci wydziału dw. z przestęczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 53-letniego meżczyznę, który wwiózł do Polski prawie 9 kilogramów marihuany. Mężczyzna przemycił narkotyk w workach foliowych ukrytych w bagażniku swojego samochodu.

Sprawca został zatrzymany w poniedziałek 6 listopada, przy zjeździe z autostrady A4 na węźle wielickim. Podczas przeszukania pojazdu w bagażniku za maskownicą policjanci ujawnili 6 worków próżniowych z zawartoscią suszu roślinnego. Po badaniu okazało się, że jest to marihuana. Pojazd został zabezpieczony, natomiast zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

53-latek usłyszał zarzuty przemytu do naszego kraju znacznych ilości środków odurzających (art.55 par.1 i par.3 UoPN). Grozi mu kara pozbawienia wolnosci na czas nie którtszy niż 3 lata.

Policjanci ustalają potencjalny krąg odbiorców tego narkotyku. Wczoraj sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego pobytu w areszcie śledczym.

(KWP w Krakowie / ig)

Powrót na górę strony