Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Budowy nowych komisariatów Policji

Data publikacji 09.11.2017

Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie zawarta została umowa dot. budowy nowego komisariatu Policji. Obiekt powstanie przy ul. Gospodarczej. Przeprowadzą się do niego policjanci z VI komisariatu. Drugi policyjny komisariat powstanie przy al. Unii Lubelskiej. Będzie to nowe miejsce pracy dla mundurowych z „jedynki”. Łączna kosztorysowa wartość obu inwestycji wraz z wyposażeniem to 33 miliony zł.

   Obecnie VI komisariat Policji (ul. Gospodarcza 2) usytuowany jest w wielorodzinnym budynku mieszkalnym (bloku), użytkowanym na podstawie umowy najmu. Policjanci z  I komisariatu zajmują z kolei część kamienicy przy ul. Okopowej.   

   Obie siedziby komisariatów nie spełniają obowiązujących wymogów dotyczących standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych. W budynkach brakuje powierzchni biurowych, wystarczającej ilości sanitariatów, pomieszczeń socjalnych, technicznych czy kancelarii tajnej.

   Nowe obiekty siedzib I oraz VI komisariatu w Lublinie w pełni zabezpieczą potrzeby jednostek Policji pod względem funkcjonalnym i technicznym, jak również od strony właściwej obsługi interesantów oraz warunków pracy funkcjonariuszy Policji i pracowników cywilnych.

   Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie realizuje również inne zadania inwestycyjne (roboty budowlane), w tym dotyczące budowy nowych obiektów Policji: Komisariatów Policji  w Annopolu, Rejowcu Fabrycznym, Wisznicach, Kocku i Posterunku Policji  w Siedliszczu. Jednocześnie trwają termomodernizacje i modernizacje obiektów współfinansowane ze środków NFOŚiGW w ramach działania POIŚ. Remontowane obiekty to: KWP w Lublinie, Komendy Miejskie Policji w Chełmie i Zamościu, Komendy Powiatowe:  w Łukowie, Opolu Lubelskim, Hrubieszowie, Biłgoraju oraz Komisariaty:  w Dorohusku, Międzyrzecu Podlaskim i Poniatowej.

AF.

 

Powrót na górę strony