Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polała się pierwsza krew! Policjanci zbierają 100 litrów

Data publikacji 10.11.2017

100 litrów krwi na 100-lecie Odzyskania Niepodległej Polski to wyzwanie wschowskiej Policji. Wszystko po to, aby w przyszłym roku, w setny jubileusz wolnej Polski uzbierać 100 litrów krwi. Wschowscy policjanci oddający krew jednomyślnie podkreślają, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa i podziękowanie minionym pokoleniom, które walczyły za naszą wolność i niepodległość.

Krew jest darem życia. Człowiek jest jedynym źródłem tego wspaniałego leku. Choć każdy z nas o tym doskonale wie, to mało kto decyduje się na jej oddanie. Wschowscy mundurowi mając świadomość, że ich krew może uratować ludzkie życie postanowili w związku z przyszłorocznym jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zebrać 100 litrów krwi. Do akcji włączyły się pozostałe służby mundurowe, uczniowie, wychowawcy szkół średnich oraz mieszkańcy powiatu wschowskiego.

Idea jest jedna, jak podkreślił szef wschowskiej Policji insp. Tomasz Kłosowski:

„Na przypadający w przyszłym roku setny Jubileusz Odzyskania przez Polskę Niepodległości mundurowi wspólnie z mieszkańcami powiatu wschowskiego chcą podziękować bohaterom, którzy walczyli o naszą wolności, przelewali niejednokrotnie swoją krew, a nawet ginęli wraz ze swoimi rodzinami.

Nam przyszło żyć w bezpiecznym czasie, w wolnym i niepodległym kraju. Dziękując minionym pokoleniom, które żyły walcząc dla nas, przelewały krew za naszą wolność postanowiliśmy przekazać 100 litrów naszej wspólnej krwi osobom potrzebującym. Do akcji zaangażowały się pozostałe służby mundurowe, szkoły oraz mieszkańcy powiatu wschowskiego. Nasza formacja powołana została do czuwania nad bezpieczeństwem naszych obywateli. W codziennej pracy dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo w swoich rejonach służbowych, policjanci ruchu drogowego monitorują nasze drogi, eliminując mogące pojawić się zagrożenia. Policjanci prewencji interweniują i kontrolują miejsca, gdzie pojawiają się, bądź mogą pojawić się niebezpieczeństwa. Przestępczość kryminalna monitorowana jest skutecznie przez policjantów pionu kryminalnego.

Nie możemy zapomnieć również o naszych działaniach prewencyjnych, profilaktycznych polegających na uświadamianiu naszym przyszłym pokoleniom od przedszkola, przez szkoły podstawowe, średnie jak bardzo ważne jest nasze bezpieczeństwo. Jak bardzo ważna jest nasza wolność i niepodległość”.

Wszystkich którzy chcą pomagać w ratowaniu zdrowia i życia zapraszamy na kolejną zbiórkę 20 lutego 2018 roku (wtorek) o godz. 9.00 przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedziły Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Wczoraj (9 listopada) oddaliśmy 13 litrów krwi!

 

podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa


 

Powrót na górę strony