Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyli bałwana na dachu biblioteki

Data publikacji 12.02.2008

Goleniowscy policjanci dzisiejszej nocy zatrzymali dwóch wandali którzy uszkodzili bałwana- dekorację ustawioną na dachu biblioteki miejskiej w Goleniowie. Byli kompletnie pijani.

Oficer dyżurny goleniowskiej Policji otrzymał telefoniczna informację o mężczyznach którzy chodzą po dachu biblioteki. Przybyły na miejsce patrol faktycznie potwierdził te informacje. Osoby znajdujące się na dachu nie reagowały jednak na żadne polecenia do zejścia. Na ławce obok leżały kurtki, torba oraz gitara. Wezwano na miejsce straż pożarną i przy pomocy drabiny ściągnięto dwóch mężczyzn z dachu. Byli bardzo agresywni, wulgarni i pijani.

Obu przewieziono do komendy, gdzie sprawdzono ich stan trzeźwości. 19-letni Adam S. miał 1,86 promila natomiast 22-letni Kamil M. miał 0,93 promila alkoholu w organizmie. Na pytanie policjanta co robili na dachu zatrzymani odpowiedzieli że chcieli sobie posiedzieć, wypili alkohol a potem mieli iść "na miasto" i porozrabiać.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że młodzi ludzie zniszczyli część elewacji budynku biblioteki, lampę podświetlającą logo oraz bałwana postawionego na dachu jako dekorację.

Obaj zatrzymani usłyszą zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony