Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przestępcza – mogli wyłudzić i uszczuplić mienie na ponad 3 mln zł

Data publikacji 13.11.2017

Wrocławscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającej nienależny podatek VAT. W sprawie zatrzymanych zostało 6 mężczyzn, podejrzanych o fikcyjny obrót towarem. Sprawcy mogli wyłudzić i uszczuplić mienie Skarbu Państwa na ponad 3 mln zł. Jedna z osób została tymczasowo aresztowana, natomiast wobec pozostałych zastosowano dozór policyjny i poręczenia majątkowe.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą nienależny podatek VAT poprzez fikcyjny obrót olejem rzepakowym. Policjanci w tej sprawie zatrzymali 6 mężczyzn w wieku od 26 do 63 lat, osoby z powiatu trzebnickiego, ostrowskiego oraz żarskiego.

Jak ustalili funkcjonariusze, grupa działała od 2014 r. na terenie Polski i Niemiec. W wyniku przestępczej działalności podejrzani wyłudzili i uszczuplili mienie Skarbu Państwa na ponad 3 miliony złotych. Podczas prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli dokumentację księgowo-finansową, komputery, tablety i telefony komórkowe służące do przestępczej działalności. Zabezpieczona została również gotówka - kilkadziesiąt tysięcy złotych w walucie polskiej i zagranicznej.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych przez policjantów i prokuraturę zatrzymani już usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstw karno-skarbowych i oszustw. Wobec jednego z mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych osób prokuratura zastosowała dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe do 100 tysięcy złotych. W chwili obecnej wyjaśniane są wszystkie okoliczności w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Rozbita grupa przestępcza – mogli wyłudzić i uszczuplić mienia na ponad 3 mln zł

Pobierz plik Rozbita grupa przestępcza – mogli wyłudzić i uszczuplić mienia na ponad 3 mln zł (format mp4 - rozmiar 5.63 MB)

Powrót na górę strony