Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wracając ze służby zatrzymali złodzieja

Data publikacji 13.11.2017

Dwaj policjanci z komisariatu Toruń Podgórz, wracający ze służby, zatrzymali sprawcę kradzieży pieniędzy z jednego z barów przy Dworcu Głównym PKP. Zatrzymany przez nich mężczyzna to 25- latek pochodzący ze Szczecina. Po dokładnym sprawdzeniu wyszło na jaw, że mężczyzna w lipcu tego roku oddalił się z miejsca pracy dozorowanej przez Zakład Karny w Gorzowie i nie powrócił do placówki penitencjarnej.

W minioną sobotę wieczorem (11.11.17) około 21:00 dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Toruń Podgórz zatrzymało na ul. Szerokiej złodzieja. Do przestepstwa, o które mężczyzna był podejrzewany doszło dzień (10.11.17) wcześniej około 22:00 w Toruniu na ul. Kujawskiej. Sprawca, wykorzystując niedomknięte okno jednego z barów przy Dworcu Głównym PKP, wszedł do jego wnętrza. Tam z kasetki skradł pieniądze w kwocie kilkuset złotych i niezauważony przez nikogo wyszedł.

Obsługa zawiadomiła o wszystkim policję następnego dnia (11.11.17) około 18:00. Mundurowi, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli monitoring. Kamery zarejestrowały charakterystyczną postać. 

Tego samego dnia dwaj policjanci z tego właśnie komisariatu wracali toruńską Starówką po służbie do domów. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, którego  wizerunek łudząco przypominał ten z nagrania. Postanowili interweniować. Okazało się, że o  pomyłce nie było mowy. Natychmiast o sytuacji powiadomili dyżurnego swojego komisariatu, który skierował na ul. Szeroką patrol. Zatrzymany przez nich mężczyzna to 25- latek pochodzący ze Szczecina. Dodatkowo, po dokładnym sprawdzeniu, wyszło na jaw, że mężczyzna w lipcu tego roku oddalił się z miejsca pracy dozorowanej przez Zakład Karny w Gorzowie i nie powrócił do placówki penitencjarnej.

Dzisiaj (13.11.17) usłyszał zarzut kradzieży. Po wykonaniu niezbędnych czynności wróci za kraty. Dodatkowo za przestepstwo, o ktore jest podejrzany grozi mu do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony