Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, wracając ze służby zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 14.11.2017

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca samochodu, którego zatrzymał wracający ze służby policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza nie doszło do tragedii. Teraz amatorowi jazdy na podwójnym gazie za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

10 listopada br. w godzinach popołudniowych policjant z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie wracał ze służby z Krakowa do Żywca. Nagle na odcinku drogi z Krzeszowa do Kukowa funkcjonariusz zauważył, że kierujący samochodem marki Hyundai wykonuje niebezpieczne manewry. Mężczyzna zjeżdżał na pobocze drogi, przejeżdżał na sąsiedni pas i o mały włos nie doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym z przeciwka pojazdem. Zachowanie kierującego było na tyle niepokojące, że funkcjonariusz zaczął podejrzewać, że osoba prowadząca pojazd może być pod wpływem alkoholu.

Styl jazdy kierowcy Hyundaia stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze, dlatego też policjant natychmiast przystąpił do działania. Kiedy kierowca skręcił w boczną uliczkę i zatrzymał się, aby wysadzić pasażera, funkcjonariusz zaparkował swój samochód tuż za nim, wysiadł i podbiegł do Hyundaia. Zaraz po tym jak policjant zajrzał do wnętrza pojazdu wiedział, że ma do czynienia z pijanym kierującym.

Z pojazdu czuć było woń alkoholu również od kierującego, ponadto mężczyzna był agresywny i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Policjant powstrzymał go przed ucieczką, skontaktował się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej i poprosił o interwencję. Do czasu przyjazdu patrolu Policji funkcjonariusz czuwał, żeby niefrasobliwy kierowca nie uciekł z miejsca zdarzenia. Kiedy patrol dotarł na miejsce kierowca Hyundaia nadal zachowywał się agresywnie i nie zgadzał się na badanie trzeźwości. Dopiero po przewiezieniu mężczyzny do komisariatu udało się wykonać badanie, które wykazało u niego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku ze stwierdzonym stanem nietrzeźwości policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny.

Teraz sąd zadecyduje o dalszych losach kierowcy Hyundaia. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony