Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Diler narkotykowy zatrzymany z kilogramem amfetaminy

Data publikacji 31.03.2006

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali dilera narkotyków, który przewoził ponad kilogram amfetaminy. Podejrzany już siedemnaście razy był osadzany w zakładach karnych i aresztach.

56-letni mieszkaniec Olsztyna był w stałym zainteresowaniu policjantów. Wcześniej był wielokrotnie karany za włamania, kradzieże samochodów, rozboje, przestępstwa narkotykowe i skarbowe. Pierwszy wyrok skazujący orzeczono wobec niego w 1967 roku. Łącznie 18 lat spędził w więzieniach i aresztach śledczych. Był powiązany także z grupą przestępczą o charakterze zbrojnym z Olsztynka, której szefów 48-letniego Mieczysław K. i jego 27-letniego syna Marcina 16 stycznia br. w Warszawie zatrzymali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Funkcjonariusze podejrzewali, że Wiesław C. będzie przewoził dużą partię narkotyków. Wczoraj na drodze nr 7 i na drogach dojazdowych do Nidzicy przygotowali zasadzki. Rzeczywiście Wiesław C. jechał swoim Fordem Sierra od strony Mławy. Liczył na to, że ominie ewentualne policyjne patrole. Z "siódemki" zjechał w boczną drogę. Około godziny 20.00 policjanci postanowili go zatrzymać. 56-latek przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Jednak bezskutecznie. W Nowej Wsi Wielkiej policjanci zablokowali jego auto. Szybko ręce dilera skute były kajdankami.

Podczas przeszukania Forda za tapicerką bagażnika policjanci znaleźli ponad 1 kg amfetaminy, która miała trafić do dyskotek i pubów na terenie województwa.

Wiesław C. trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli jego auto i telefon komórkowy. Dziś trwają dalsze czynności w tej sprawie. Policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie dilera, który 17 marca br. miał zgłosić się do zakładu karnego, aby odbyć kolejną karę. Teraz za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony