Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał konkursu PIRO 2017

Data publikacji 14.11.2017

Już po raz jedenasty pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego przeprowadzono konkurs na najlepszego policjanta garnizonu łódzkiego realizującego zadania z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

W październiku 2017 roku w jednostkach szczebla powiatowego/miejskiego przeprowadzono I etap konkursu. W ramach tego etapu z każdego powiatu wyłoniono po jednym policjancie wchodzącym w skład Nieetatowych Grup Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego. Z uwagi na znaczną ilość funkcjonariuszy wchodzących w skład NGRMP, z KMP w Łodzi i Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi wyłoniono po dwóch funkcjonariuszy. Tych 25 policjantów wzięło udział w eliminacjach zorganizowanych 25 października 2017r. w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej 71. Był to II etap konkursu polegający na przeprowadzeniu testu wiedzy zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Następnie pięciu policjantów z najlepszymi wynikami przeszło do finałowego III etapu konkursu. Polegał on na praktycznych działaniach pirotechnika policyjnego. Zadaniem było sprawdzenie pirotechniczne obiektu tj. odnalezienie urządzeń wybuchowych umieszczonych w we wskazanym budynku. Na potrzeby ćwiczeń zaadaptowano pomieszczenia stołówki OPP w Łodzi, a urządzenia wybuchowe zastąpiono atrapami i środkami pozoracji pirotechnicznej. W tym etapie konkursu na finalistów czekało wiele ukrytych pułapek, co wymagało nie tylko fachowej wiedzy, lecz także spostrzegawczości oraz intuicji. Komisja konkursowa na bieżąco obserwowała i analizowała zadania wykonywane przez policjantów pirotechników. Oceniono taktykę i technikę wykonywanych czynności, komunikację z administratorem budynku oraz aspekty bezpieczeństwa podczas sprawdzenia obiektu. Podczas II i III etapu konkursu obecny był przedstawiciel Marszałka Województwa Łódzkiego Pan Zbigniew Osiciński, który uczestniczył jako obserwator w przeprowadzeniu testu wiedzy oraz przeprowadzaniu konkurencji praktycznych. Ponadto w charakterze obserwatorów wzięli udział dwaj policjanci z katowickiego garnizonu policji, którzy planują zorganizować podobne przedsięwzięcie na Śląsku. Do chwili obecnej łódź jest jedynym garnizonem policyjnym w Polsce organizującym tego rodzaju konkurs.

Po zakończeniu ostatniego etapu wyłoniono trzech najlepszych pirotechników województwa łódzkiego w 2017 roku, którymi okazali się:

I  miejsce:        sierż. sztab. Krzysztof Stodulny

                        Wydział Patrolowo-Interwencyjny KMP w Łodzi

II miejsce:       st. sierż. Radosław Stolarczyk

                        Wydział Patrolowo-Interwencyjny KMP w Łodzi

III miejsce:      sierż. sztab. Mariusz Frejek

                      Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne Wydziału Prewencji KPPw Sieradzu

14 listopada wyróżnieni policjanci odebrali gratulacje i nagrody z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego i przedstawiciela Marszałka Województwa Łódzkiego - Pana Zbigniewa Osicińskiego. Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.74 MB)

Powrót na górę strony