Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie 85 nowych policjantów

Dzisiaj do służby w śląskiej policji wstąpiło 85 nowych policjantów, w tym 8 kobiet. Ślubowanie przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. Szef śląskiego garnizonu życzył młodym adeptom policyjnego rzemiosła zadowolenia ze służby i podziękował ich rodzinom za wpojone wartości oraz okazane wsparcie. Generał podkreślił, jak ważny jest etos i powaga służby policjantów, którzy codziennie narażają życie dla obywateli, oraz apelował aby pamiętać o tych mundurowych, którzy zginęli na służbie ratując innych.

Dzisiaj na placu apelowym w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 85 nowych policjantów. Wśród mundurowych, którzy rozpoczynają swoją służbę w Policji znalazło się 8 kobiet.

W uroczystości wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Kochańczyk, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Andrzej Szczeponek, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Katowice Mirosław Cygan, Zastępca Dowódcy OPP w Katowicach mł. insp. Tomasz Ziółkowski, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa śląskiego Michał Szczęśniak, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach, oraz policyjny kapelan. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów.

Szef śląskiego garnizonu policji nadinsp. Krzysztof Justyński podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni służyć obywatelom i strzec bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Generał podkreślił, jak ważny jest etos i powaga służby policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Mundurowi muszą cechować się odpowiedzialnością, odwagą oraz budzić zaufanie, ze względu na rolę, jaką pełnią w społeczeństwie. Nadinsp. Krzysztof Justyński wspomniał także policjantów, którzy polegli na służbie i oddali swoje życie chroniąc obywateli. To właśnie im poświęcone zostały odsłonięte kilka dni temu tablice pamiątkowe znajdujące się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz awansów.

Już za kilka dni policjanci, którzy złożyli ślubowanie, rozpoczną kurs podstawowy w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi jednostek garnizonu śląskiego.
Dzisiejsza uroczystość była także okazją do nagrodzenia 7 policyjnych wywiadowców z katowickiego oddziału prewencji, wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą i cyberprzestępczością katowickiej komendy wojewódzkiej oraz z jednostek w: Bielsku-Białej, Chorzowie, Sosnowcu. Stróże prawa zostali wyróżnieni za wybitne osiągnięcia w pracy kryminalnej i nagrodzeni zostali listami gratulacyjnymi Komendanta Głównego Policji.

Uroczystość zakończyła defilada nowo przyjętych mundurowych oraz kompanii reprezentacyjnej oddziału prewencji, przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Nowo przyjętym koleżankom i kolegom oraz ich rodzinom życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów!

Wszystkim osobom marzącym o karierze w mundurze, ceniącym wartość, jaką jest służba na rzecz bezpieczeństwa, zachęcamy do wstąpienia w policyjne szeregi. Przypominamy, że decyzją Komendanta Głównego Policji, jeszcze w 2017 roku na Śląsku zwiększone zostały limity przyjęć do Policji. Rekrutacja nadal trwa. Podczas naboru 28 grudnia br. kandydaci spodziewać się mogą 225 przyjęć, z planowanych początkowo 200. Zachęcamy każdego, kto chce wstąpić w nasze szeregi do zapoznania się z zasadami doboru do służby.

Powrót na górę strony