Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakręcili ulatniający się gaz, wezwali pomoc dla 83-latki

Data publikacji 15.11.2017

Do nietypowej interwencji doszło wczoraj przed południem. Do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zatelefonowała kobieta, lecz nie potrafiła ona dokładnie sformułować żadnej prośby. Jej stan zaniepokoił policjantów służby dyżurnej, którzy kierując się zawodową czujnością natychmiast w to miejsce wysłali najbliższą załogę. Okazało się, że w mieszkaniu czteropiętrowego bloku ulatniał się gaz. Policjanci odcięli dopływ gazu, wezwali straż oraz pogotowie dla 83-letniej kobiety.

Przybyła na miejsce załoga w składzie st.asp. Rafał Makulski oraz st. sierż. Mariusz Wilewski natychmiast wyczuła, że mimo bezwonności na klatce czteropiętrowego bloku mają do czynienia z ulatniającym się gazem.

Na szczęście drzwi do wytypowanego mieszkania były otwarte. Wewnątrz znajdowała się starsza kobieta mająca już wyraźne problemy z oddychaniem. Policjanci zauważyli, że jeden z kurków kuchenki gazowej jest przekręcony, lecz na „odwrót” i do pomieszczenia wydostawał się gaz. Policjanci natychmiast zakręcili dopływ gazu do kuchenki, a w pomieszczeniach pootwierali wszystkie okna. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe i straż pożarna.

83-letnia kobieta trafiła do jednego ze szpitali, już wiemy, że jej życiu w tej chwili nic nie zagraża. „Pomagamy i chronimy” to nie tylko motto naszej służby! Każdego dnia jesteśmy gotowi nieść pomoc ludziom w potrzebie.

ea/js

 

Powrót na górę strony