Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za wyłudzanie kredytów przez internet

Data publikacji 15.11.2017

Wspólne działania policjantów z Jeleniej Góry z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej zajmującymi się walką z cyberprzestępczością doprowadziły do zatrzymania kobiety podejrzanej o szereg oszustw. Podejrzana za pośrednictwem jednego z portali internetowych wyłudzała kredyty i pożyczki. Nielegalny proceder trwał dwa miesiące, a straty pokrzywdzonych oszacowano na kwotę blisko 75 tysięcy złotych. Zatrzymanej grozić może teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością wrocławskiej komendy wojewódzkiej działając wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-latkę podejrzaną o liczne oszustwa.

Jak ustalono, kobieta za pośrednictwem jednego z portali internetowych wyłudzała kredyty i pożyczki na zakup drogich telefonów komórkowych, które następnie sprzedawała za pośrednictwem innego portalu.

Nielegalny proceder trwał blisko dwa miesiące, a wartość strat oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 75 tysięcy złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

W trakcie przeszukania mieszkania 27-latki policjanci odnaleźli część telefonów komórkowych. Funkcjonariusze ustalają teraz, do kogo trafiły pozostałe wyłudzone aparaty. Kobiecie za oszustwa grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony