Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po nitce do... schabu

Data publikacji 15.11.2017

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 34-latka, który włamał się do jednego z mieszkań skąd skradł m.in. kilka kilogramów schabu. Uciekając część łupu złodziej pogubił po drodze, niedaleko swojego domu. W Kudowie Zdroju z kolei uczciwy znalazca zaniósł na Policję znaleziony portfel, w którym oprócz dokumentów i pieniędzy funkcjonariusze znaleźli....marihuanę. W mieszkaniu właściciela portfela po przeszukaniu funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset porcji narkotyków.

Do włamania doszło w miniony weekend w Hrubieszowie. Jak ustalono, sprawca skradł z mieszkania między innymi elektronarzędzia, akcesoria wędkarskie. W jego zainteresowaniu znalazło się także kilka kilogramów mięsa z zamrażarki.

Włamywacz tak szybko uciekał ze skradzionym łupem, że część przedmiotów pogubił po drodze. Jak się okazało, na polu niedaleko jego domu policjanci odnaleźli kilka skradzionych przedmiotów, między innymi schab, który leżał w przydrożnym rowie.

Po sprawdzeniu mieszkania 34-latka funkcjonariusze odnaleźli pozostałą część skradzionego mienia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty. Odzyskane przez policjantów przedmioty powrócą do właściciela.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

***

W centrum Kudowy Zdroju znalazca natknął się na portfel leżący na chodniku i postanowił przekazać go do najbliższej jednostki Policji. W środku, oprócz pieniędzy i dokumentów, funkcjonariusze znaleźli także susz roślinny. Po przeprowadzeniu badania testerem okazało się, że jest to marihuana.

Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania właściciela portfela i podczas przeszukania pomieszczeń ujawnili sporą ilość narkotyków. 36-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego środki odurzające ukrył pod biurkiem. Łącznie zabezpieczono blisko 350 porcji marihuany i amfetaminę. Policjanci znaleźli również wagę elektroniczną.

36-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie i teraz usłyszy zarzuty za posiadanie narkotyków. Grozić mu może kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP w Lublinie/ KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony