Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Doświadczenie policjantów zapobiegło tragedii

Data publikacji 15.11.2017

Skoordynowane działania oraz zimna krew ponowie pozwoliły zapobiec tragedii. 13 listopada 2017 roku wspólne działania zespołu dyżurnych Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie oraz patrolu interwencyjnego uratowały życie zdesperowanego mężczyzny. Doświadczenie oraz umiejętne prowadzenie rozmowy pozwoliły ustalić miejsce jego pobytu oraz dotrzeć na czas policjantom.

W poniedziałek /13 listopada/ około godziny 11:00 Oficer Dyżurny Komedy Powiatowej Policji w Świebodzinie odebrał telefon od mieszkańca powiatu świebodzińskiego, który oświadczył iż zamierza odebrać sobie życie. Asp. sztab. Dariusz Pietrusewicz, który tego dnia pełnił służbę jest doświadczonym policjantem. Umiejętnie podtrzymywał rozmowę jednocześnie dyskretnie przekazując informacje dla swojego zastępcy st. asp. Macieja Derdy. Liczyła się każda sekunda. Kryterium czasu w takich zdarzeniach jest czynnikiem decydującym o tym, jak zakończy się taka sytuacja. Przy szybkim i dynamicznym działaniu nie można popełnić żadnego błędu. To warunek tego czy życie, które jest zagrożone będzie mogło być uratowane.

Oficer Dyżurny w trakcie kilkunastominutowej rozmowy uzyskał informacje kim jest dzwoniący mężczyzna i gdzie aktualnie przebywa. W czasie, gdy on podtrzymywał rozmowę drugi oficer natychmiastowo skierował na miejsce patrol interwencyjny. Policjanci dotarli dosłownie w ostatniej chwili, ponieważ mężczyzna był już przygotowany na desperacki krok. W pomieszczeniu zawieszony był kabel oraz pętla. Doświadczenie policjantów koordynujących zdarzenie oraz patrolu prewencji w osobach st. post. Artura Białowąsa oraz  st. sierż. Mirosława Stryczyńskiego pozwoliło na zrealizowanie zadania bez zastrzeżeń. Skutkowało to happy endem- dotarciem do zgłaszającego na czas. W asyście policji 58 latek trafił pod opiekę lekarzy.

 

źródło: sierż. sztab. Marcin Ruciński

KPP w Świebodzinie

Powrót na górę strony