Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne ćwiczenia na terenie jednego z włocławskich zakładów

Data publikacji 15.11.2017

W jednym z włocławskich zakładów doszło wczoraj do wybuchu, ponieważ istniało zagrożenie rozszczelnienia się zbiorników z amoniakiem policja wstrzymała ruch na ulicach Zazamcza. Pracownicy zakładu musieli pilnie się ewakuować. Całe szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń.

Wczoraj (14.11.17) około 12.00 dyżurny włocławskiej policji otrzymał zgłoszenie o wybuchu, do którego doszło na terenie jednego z zakładów przy ul. Wysokiej. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, w tym policyjni pirotechnicy. Sytuacja była bardzo poważna, mogło bowiem dojść do rozszczelnienia znajdujących się na terenie zakładu zbiorników z amoniakiem. Wszyscy pracownicy zostali pilnie ewakuowani. Ze względów bezpieczeństwa mundurowi wstrzymali ruch pojazdów i pieszych na ulicach: Wysoka, Wieniecka i Szpitalna.

Całe szczęście nikomu nic się nie stało. Były to tylko ćwiczenia, w których uczestniczyli policjanci, przedstawiciele Urzędu Miasta ds. kryzysowych oraz przedstawiciele kierownictwa i pracownicy zakładu „RUN Chłodnia”. Celem tych ćwiczeń było sprawdzenie procedur obowiązujących w przypadku zaistnienia zagrożenia, a także wypracowanie zasad współdziałania pomiędzy służbami i osobami odpowiadającymi za bezpieczeństwo na terenie zakładu.

Tego typu ćwiczenia pozwalają na doskonalenie procedur i umiejętności tak, aby w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia, szybko i skutecznie podjąć niezbędne działania.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.99 MB)

Powrót na górę strony