Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymał poszukiwanego i odzyskał utracony samochód

Data publikacji 15.11.2017

Policjant z powiatu ząbkowickiego będąc w czasie wolnym od służby odnalazł skradziony samochód oraz mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Pojazd został zwrócony podmiotowi, którego był własnością. Przypomnijmy, że za przestępstwo przywłaszczenia mienia grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim będąc w czasie wolnym od służby, przejeżdżał przez teren innego powiatu i będąc na jednej ze stacji paliw zauważył samochód, który figurował, jako utracony. Mając pewność, że auto zostało skradzione powiadomił o tym policjantów z Kłodzka. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego natychmiast przyjechali na miejsce i obserwowali wskazany samochód.

Kilka minut później do Volkswagena podszedł mężczyzna i został zatrzymany. Jak się okazało również był poszukiwany. Mężczyzna ten zakupił samochód na raty i nie wywiązywał się z umowy kredytowej. Podmiot udzielający kredytu po pewnym czasie upomniał się o swoje pieniądze, ale 40-latek nie miał zamiaru ani spłacić zobowiązania, ani zwrócić pojazdu. Wtedy przez bank zostało złożone zawiadomienie o przywłaszczeniu samochodu i z uwagi na fakt, że kredytobiorca nadal unikał spłacania zaciągniętych zobowiązań, auto zostało zarejestrowane, jako poszukiwane.

Dzięki czujności funkcjonariusza i doskonałemu rozpoznaniu w terenie służbowym mężczyzna ten został zatrzymany, a bank odzyskał swoje mienie.

Przypomnijmy, że za przestępstwo przywłaszczenia mienia grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony