Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ma przyzwolenia na znieważanie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów

Data publikacji 15.11.2017

Podczas domowej interwencji przeprowadzonej w godzinach nocnych na jednym z osiedli mieszkaniowych w Przasnyszu grupa młodych osób znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną wykonujących swoje zadania policjantów. Awanturujący się ludzie m.in. zranili jednego z policjantów butelką w głowę, a także wybili szybę w radiowozie, uszkodzili drzwi i wnętrze pojazdu służbowego. Decyzja sądu jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany.

w godzinach nocnych na jednym z osiedli mieszkaniowych w Przasnyszu grupa młodych osób w wieku od 18 do 26 lat znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną wykonujących swoje zadania policjantów. W sprawie tej napastnicy zostali natychmiast zatrzymani, jeden z nich jest już tymczasowo aresztowany.

10 listopada br. około godz. 04.00  dyżurny przasnyskiej komendy  został powiadomiony o zakłócaniu ładu i porządku publicznego przez młode osoby w bloku przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie  w Przasnyszu. Pod wskazany adres został wysłany patrol interwencyjny. Na miejscu policjanci zastali trzech młodych mężczyzn i kobietę, którzy głośno się zachowywali, używali wulgarnych słów i spożywali alkohol. Interweniujący policjanci pouczyli młode osoby i prosili o zachowanie zgdone z prawem, a gdy nie odniosło to skutku na wszystkie znajdujące się w miszakniu osoby nałożono mandaty karne kredytowe. W pewnym momencie grupa młodych ludzi zaczęła zachowywać się agresywnie wobec policjantów. Pod adresem funkcjonariuszy padały obraźliwe i wulgarne słowa. Jeden z mężczyzn próbował oddalić się, ale policjanci szybko zatrzymali i obezwładnili 26-latka. Po chwili do policjantów podeszła 18-letnia kobieta i  22-letni mężczyzna, którzy wcześniej także zakłócali porządek. Chcąc uniemożliwić zatrzymanie kolegi zaczęli szarpać policjantów za mundury i używac w stosunku do nich wulgaryzmów. Kobieta m.in. opluła policjantów i uderzyła w twarz. W tym czasie zatrzymany mężczyzna wybił szybę w radiowozie, uszkodził drzwi i wnętrze pojazdu służbowego. Towarzyszący kobiecie 22-latek uderzył policjanta w plecy butelką, której odłamki poraniły głowę funkcjonariusza.

Zatrzymani zostali dowiezieni do przasnyskiej komendy, gdzie zbadano ich stan trzeźwości. Okazało się, że kobieta miała 1,66 promila alkoholu w organizmie, a mężczyzna 1,46 promila. Oboje zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Sąd  Rejonowy w  Przasnyszu, na wniosek Policji i Prokuratury,  zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec  22-latka, a  wobec 18-letniej kobiety i 26-letniego mężczyzny dozór policyjny. Jest to kolejny przykład na to, że nie ma przyzwolenia na łamanie prawa, znieważanie i atakowanie policjantów.

(KWP w Radomiu)

  • uszkodzony policyjny radiowóz
  • uszkodzony policyjny radiowóz
Powrót na górę strony