Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polsko-niemiecka współpraca i szkolenia dzielnicowych

Data publikacji 20.11.2017

Dzielnicowi z powiatu żarskiego rozpoczęli szkolenia w ramach polsko-niemieckiego projektu ,,Nie dla narkotyków". Już niebawem ruszą do szkół, gdzie zdobytą wiedzę przekażą podczas spotkań z uczniami, pedagogami oraz rodzicami.

Dzielnicowi z całego powiatu żarskiego zdobywali podczas szkolenia wiedzę na temat zwiększania skuteczności w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej. W ramach polsko-niemieckiego programu współpracy INTERREG Polska – Saksonia zostali wyposażeni w edukacyjne walizki, ulotki oraz prezentacje. Już niebawem odwiedzą szkoły, gdzie podczas spotkań z uczniami klas gimnazjalnych, pedagogami oraz rodzicami będą rozmawiali o zagrożeniach jakie niesie ze sobą zażywanie narkotyków oraz dopalaczy. Projekt realizowany jest oprócz powiatu żarskiego, także w pięciu powiatach województwa dolnośląskiego (bolesławieckim, lubańskim, lwóweckim, zgorzeleckim, złotoryjskim), a po stronie niemieckiej Bautzen i Görlitz. O szczegółach przedsięwzięcia opowiadał Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Żarach podinsp. Sebastian Wojciechowski oraz sierż szt. Sylwia Kajak z żarskiej komendy, którzy brali udział w szkoleniach oraz spotkaniach roboczych z przedstawicielami dolnośląskiej oraz saksońskiej Policji w Polsce i w Niemczech.

Celem ogólnym projektu jest zwiększenie intensywności współpracy Policji polskiej i saksońskiej w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępstw związanych z narkotykami i dopalaczami. Chcemy także podnosić poziom świadomości społecznej na temat dopalaczy i narkotyków na terenie pogranicza polsko-saksońskiego.

Projekt nr PLSN.04.01.00-02-0001/15 pn. „Nie dla narkotyków – zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko niemieckim” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020.

 

podkom. Aneta Berestecka

KPP w Żarach

Powrót na górę strony