Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działał na szkodę zakładu, w którym był kierownikiem

Data publikacji 20.11.2017

Kryminalni z Rypina zatrzymali mieszkańca powiatu za przestępstwa korupcyjne. Mężczyzna, będąc kierownikiem jednego z rypińskich zakładów, przyjmował korzyści majątkowe, działając jednocześnie na szkodę tego zakładu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, poręczenie majątkowe, a także zakaz opuszczania kraju.

Rypińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych i korupcyjnych przystąpili do realizacji sprawy, nad którą pracowali od pewnego czasu. Skrupulatnie zbierali i analizowali dowody przestępstwa. Kryminalni mieli podejrzenia, że  56-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego, będący kierownikiem w jednym z rypińskich zakładów, przyjmował korzyści majątkowe, działając jednocześnie na szkodę tego zakładu.

W miniony czwartek (16.11.17) policjanci przeprowadzili przeszukania w kilku miejscach jednocześnie. Tam, zabezpieczyli m.in. dokumentacje, która potwierdziła ich przypuszczenia. Wytypowany przez nich mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Na podstawie zebranych dowodów następnego dnia, w piątek (17.11) zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej we Włocławku, gdzie usłyszał 7 zarzutów. Mężczyzna jest podejrzany o to, że pełniąc funkcję kierowniczą w zakładzie pracy przyjmował korzyści majątkowe w zamian za sprzedaż towaru pełnowartościowego po obniżonej cenie, a także za wybór konkretnych firm transportowych, które miały świadczyć usługi na rzecz tego zakładu. Policjanci ustalili, że podejrzany działał od stycznia ubiegłego roku i przyjął ponad 40 tys. zł. Prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe opiewające na te samą kwotę co łapówki. Grozi mu do 5-ciu lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony