Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie udaremnił kradzież

Data publikacji 21.11.2017

Policjant pełniący na co dzień służbę w Zespole Patrolowo - Interwencyjnym janowskiego komisariatu zatrzymał na gorącym uczynku zdarzenia sprawcę kradzieży kołpaków samochodowych. Do zdarzenia doszło na terenie Białej Podlaskiej. Funkcjonariusz wracając po służbie zauważył uciekającego mężczyznę trzymającego w ręku skradzione mienie. Zatrzymał i obezwładnił go. Po tym 32-latek został przekazany w ręce umundurowanych funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 19 na 20.11.br., na ul. Jana II Kazimierza w Białej Podlaskiej. Wracający do domu po służbie policjant Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim, zauważył znanego mu osobiście mężczyznę. Gonił on człowieka trzymającego w ręku kołpaki samochodowe. Policjant podejrzewając, że mogą one pochodzić z kradzieży, podjął pościg za uciekającym. Po chwili zatrzymał i obezwładnił sprawcę. Wówczas o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego KMP w Białej Podlaskiej. Ten na miejsce skierował patrol policji.

Podejrzenia policjanta okazały sie słuszne. Kołpaki skradzione zostały na jednym z osiedlowych parkingów. Podczas ucieczki mężczyzna odrzucił je, uszkadzając jeden  z nich. Zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży to 32-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna wskazał funkcjonariuszom auto, z którego skradzione mienie pochodziło.

Wkrótce za popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie przed sądem.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony