Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 21.11.2017

Mokotowscy kryminalni zatrzymali osobę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. W mieszkaniu Bartłomieja O. policjanci znaleźli marihuanę, amfetaminę, kokainę, tabletki extazy, listki LSD, wagę oraz tzw. dilerki. Za to przestępstwo 29-latkowi zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Zatrzymanie 29-letniego Bartłomieja O. to efekt kilkutygodniowej pracy operacyjny, trafnego rozpoznania w lokalnym środowisku przestępczym oraz dokładnie zaplanowanej i zrealizowanej akcji policjantów z mokotowskiego wydziału kryminalnego.

W dniu planowanego zatrzymania mężczyzny policjanci podjęli obserwację klatki schodowej bloku, w którym mieszka 29-latek. Kiedy około 17:40 wyszedł z niej Bartłomiej S., kryminalni postanowili zatrzymać mężczyznę.

29-latek był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy i nie stawiał oporu podczas zatrzymania. W należącym do mężczyzny mieszkaniu policjanci znaleźli 288 gramów marihuany, 350 gramów amfetaminy, 667 tabletek MDMA (extazy), 85 listków LSD (kwasu lizergowego), porcję kokainy, wagę służącą do porcjowania narkotyków oraz tzw dilerki czyli foliowe woreczki z zapięciem strunowym.

Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli także 2300 złotych mogące pochodzić z przestępstwa.

Mokotowska prokuratura prowadząca śledztwo w tej sprawie postawiła już mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za to przestępstwo Bartłomiejowi O. może teraz grozić nawet 10 lat pozbawiania wolności.

ea/rsz

  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • Mężczyzna podejrzany o przestępstwo narkotykowe

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 16.53 MB)

Powrót na górę strony