Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni rozbili grupę kradnącą subaru

Data publikacji 21.11.2017

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową z Ochoty rozbili grupę złodziei samochodowych. Mężczyźni specjalizowali się w kradzieżach subaru. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali 12 osób i odzyskali trzy samochody oraz zabezpieczyli towar pochodzący z przestępstwa. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to ponad 700 tys. złotych. Wszyscy usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwa, a sześć osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową z Ochoty w wyniku pracy operacyjnej kilka dni temu na przejściu granicznym w Świecku wspólnie z policjantami z Niemiec i funkcjonariuszami straży granicznej zabezpieczyli subaru o wartosci 150 tysięcy złotych, którym poruszał się zatrzymany mężczyzna, bezpośrednio po kradzieży z włamaniem, do jakiej doszło na terenie Niemiec. W trakcie realizacji sprawy kryminalni ustalili, że związek z kradzieżą subaru mogą mieć jeszcze trzej znani im mężczyźni, którzy jadą mercedesem z Niemiec w kierunku granicy.  Do ich zatrzymania doszło kilka godzin później w Świecku. Wszyscy trafili do komendy na Ochocie.

Mężczyźni w wieku od 32 do 43 lat zostali już przesłuchani w prokuraturze. 32-latek usłyszał pięć zarzutów kradzieży z włamaniem subaru na terenie Niemiec, 40-latek dwa zarzuty za kradzieże samochodów, a 43-latek będzie odpowiadał za kradzież samochodu. 32-latek odpowie za paserstwo subaru. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wobec całej czwórki zastosował tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

Sprawa miała swój początek jakiś czas temu. Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą kradzieży samochodów marki subaru z terenu Niemiec. W wyniku pracy operacyjnej ustali, że skradzione kilka dni wcześniej na terenie Niemiec subaru o wartości 80 tys. złotych mogło zostać ukryte na jednej z posesji na terenie Pruszkowa. Natychmiast udali się w ustalone miejsce, gdzie znaleźli skradziony samochód oraz zatrzymali mężczyznę, który nim się poruszał. 51-latek usłyszał wówczas zarzut za paserstwo i został objęty policyjnym dozorem.

Dodatkowo policjanci dotarli na teren jednej z posesji na terenie Warszawy, gdzie mógł znajdować się towar pochodzący z przestępstwa. Na posesji funkcjonariusze znaleźli 100 pudełek klocków, 213 szt. kamer cyfrowych, 170 szt. aparatów fotograficznych, 360 szt. płyt elektronicznych, 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 20 tys. szt. prezerwatyw. Ponadto został zabezpieczony również renault z podejrzeniem przerobienia pól numerowych oraz zatrzymany 32-latek. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za paserstwo subaru oraz kradzież z włamaniem do samochodu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

ea/ew

  • Policjanci w trakcie realizacji sprawy
  • Zabezpieczony samochód
  • Zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony