Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 21.11.2017

Policjanci z Ochoty zatrzymali mężczyznę, który zaatakował 37-latka, zadając mu kilka ciosów maczetą. Wczoraj 25-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z posesji na terenie warszawskich Włoch. Jak ustalili mundurowi, którzy zostali wezwani na interwencję, pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do awantury. 25-latek chwycił za maczetę i zaatakował nią 37-latka, zadając mu kilka ciosów. Pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala. Sprawca zaraz po zdarzeniu uciekł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Ochoty natychmiast zajęli się sprawą. Funkcjonariusze na podstawie pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej już kilka dni później zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek z tym przestępstwem.

25-latek usłyszał już w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / kp)

 

Powrót na górę strony