Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka i zdecydowana akcja policjantów zapobiegła tragedii

Data publikacji 21.11.2017

Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji, biorący udział w działaniach poszukiwawczych, odnaleźli 50-letniego mężczyznę na torowisku w rejonie Dębego Wielkiego. Zachowali „zimną krew”, widząc w oddali światła zbliżającego się pociągu, zabrali mężczyznę z torów i przeprowadzili w bezpieczne miejsce. Policjanci swoją postawą, uporem i zdecydowaniem zapobiegli tragedii. W sama porę odnaleźli poszukiwanego i uratowali mu życie. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzom i ratownikom medycznym, którzy przewieźli go następnie do szpitala.

Policyjni wywiadowcy brali udział w działaniach poszukiwawczych 50-letniego mieszkańca dębskiej gminy, który wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku. Liczyła się tu każda minuta, bo istniało podejrzenie zagrożenie dla zdrowia i życia poszukiwanego.

Wywiadowcy pojechali sprawdzić dębską stację kolejową. Tam spotkali podróżnych, którzy widzieli mężczyznę idącego torowiskiem w kierunku sąsiedniej stacji. Wywiadowcy ruszyli w tym samym kierunku.Niezwłocznie zabrali go z torowiska i przeszli z nim w bezpieczne miejsce. Po chwili w tym miejscu przejechał pociąg.

50-latek może mówić o prawdziwym szczęściu. Zdecydowana policyjna reakcja zapobiegła tragedii. Na szczęście funkcjonariusze zjawili się w porę.

Odnalezionym mężczyzną zajęli się lekarze i ratownicy medyczni i przewieźli go do szpitala.

ea/dn

Powrót na górę strony