Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezkonkurencyjna w stylu grzbietowym – dwa złota i brąz zielonogórskiej policjantki

Data publikacji 22.11.2017

Sierż. szt. Agnieszka Jabłonka z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze na basenie czuje się jak ryba w wodzie. Z ostatnich Ogólnopolskich Zawodów Służb Mundurowych w Pływaniu, które niedawno odbyły się w Warszawie przywiozła aż trzy medale. Dwukrotnie była najlepsza w stylu grzbietowym, a w stylu dowolnym udało jej się zdobyć brązowy medal. Swoją przygodę z pływaniem zaczęła już w dzieciństwie, którą kontynuuje do dziś, również jako instruktor Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Służb Mundurowych w Pływaniu o Puchar Komendanta Głównego Policji. Zielonogórska policjantka z Wydziału Sztab Policji i Prewencji, sierż. szt. Agnieszka Jabłonka zdobyła złoty medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym, złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym. Czwarte miejsce zajęła nasza zawodniczka na dystansie 50 m stylem klasycznym. Warty podkreślenia jest trud Agnieszki Jabłonki jaki włożyła w przygotowanie do zawodów. Policjantka rozpoczęła ponowne treningi pływackie kilka miesięcy temu po powrocie z urlopu macierzyńskiego.

Agnieszka swoją przygodę z wodą zaczęła już w klasie zerowej, kiedy nauczyła się pływać. W szkole podstawowej i w liceum sportowym uczęszczała do klas pływackich. Przez wiele lat była czynną zawodniczką w pływaniu z sukcesami w zawodach i mistrzostwach w pływaniu. Również po wstąpieniu do Policji brała wielokrotnie udział w zawodach sportowych w pływaniu zdobywając czołowe miejsca. Agnieszka może się pochwalić sukcesami w pływaniu – zdobywała medale Mistrzostw Polski i Europy Juniorów, medale Mistrzostw Polski Uniwersytetów oraz medale Mistrzostw Polski Policji i Służb Mundurowych. Ma również na swoim koncie kilka tytułów Mistrza i V-ce Mistrza Województwa w Ratownictwie WOPR. Po zakończeniu kariery pływackiej, chcąc kontynuować przygodę z wodą wstąpiła do WOPR, w którym zdobyła stopień Młodszego Ratownika WOPR, po kolei zdobywając stopnie ratownicze, aż do uzyskania stopnia Instruktora WOPR w 2004 roku. Poprzez działanie w WOPR zdobyła między innymi kwalifikacje: Instruktora Nauki Pływania, Starszego Sternika Motorowodnego, Sternika Jachtowego, Płetwonurka i Ratownika Medycznego. Od wielu lat prowadzi szkolenia na stopnie Ratowników WOPR oraz czynnie działa na rzecz społeczności lokalnej. W 2015 roku została odznaczona Srebrną Honorową Odznaką WOPR.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

fot. Marek Krupa

 

Powrót na górę strony