Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z posterunkiem dużo bezpieczniej. Błyskawiczne reakcje na zgłoszenia

Data publikacji 22.11.2017

Przywracane Posterunki Policji cieszą się uznaniem mieszkańców. Dzielnicowi z Posterunku Policji w Przytocznej reagują na sygnały od społeczeństwa błyskawicznie. W ciągu jednej nocy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który miał w swoim organizmie prawie trzy promile alkoholu oraz odzyskali skradziony rower w zaledwie 10 minut po zgłoszeniu.

Posterunek Policji w Przytocznej został przywrócony w marcu 2017 roku i praktycznie od samego początku widać było efekty pracy dzielnicowych na jego terenie, a mieszkańcy podczas debat społecznych i spotkań z policjantami informowali, że zauważyli poprawę bezpieczeństwa na terenie gminy. Codzienny kontakt z policjantami pozwolił im zasięgnąć rady w problematycznych sytuacjach, zgłosić swe uwagi i rozterki oraz podnieść poziom bezpieczeństwa oraz jego poczucia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek 19/20 dzielnicowi z Posterunku Policji w Przytocznej kolejny raz pokazali, że przywrócenie posterunku ma ogromne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy. Policjanci zostali powiadomieni przez uczestników ruchu, że drogą K-24 w rejonie Przytocznej jedzie samochód, którego kierujący jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Dzielnicowi natychmiast zareagowali i zatrzymali wskazany pojazd w Przytocznej. Okazało się, że mężczyzna miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Podczas rozpytania okazało się, że pokonał już drogę z Poznania i miał zamiar w tym stanie jechać do Niemiec. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jeszcze tej samej nocy, tym razem w Skwierzynie dzielnicowi zostali skierowani na interwencję związaną z kradzieżą roweru z terenu parkingu przy markecie. I w tym przypadku, dzięki szybkiej reakcji policjantów, podczas patrolowania terenu miasta, już po 10 minutach od zgłoszenia, mundurowi zauważyli mężczyznę prowadzącego skradziony rower. W tym przypadku rower wart 900 zł jeszcze tego samego dnia wrócił do właściciela. Zatrzymany mężczyzna odpowie za kradzież, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

asp. Justyna Łętowska

KPP w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony