Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w związku z pobiciem kibica

Data publikacji 22.11.2017

Mundurowi z KWP zs. w Radomiu przy wsparciu policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Lublinie zatrzymali dziewięć osób mających związek ze śmiertelnym pobiciem kibica, które miało miejsce w maju ubiegłego roku. Były to już kolejne zatrzymania do tej sprawy.

W maju 2016 roku, w Modrzejowicach, kibice ze Stalowej Woli zostali zaatakowani przez ok. 150 kibiców z Lublina. Pomiędzy pseudokibicami doszło do bójki w wyniku której jeden z jej uczestników (33 lat) doznał ciężkich obrażeń ciała, a później zmarł w szpitalu. Pierwotnie do sprawy zatrzymano prawie 40 osób, a czterech mężczyzn w wieku 23-26 lat usłyszało wtedy prokuratorskie zarzuty udziału w bójce, której następstwem była śmierć człowieka. Cała czwórka została tymczasowo aresztowana.

Cały czas, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu, prowadzone są czynności w tej sprawie, które swoim zasięgiem obejmują województwa lubelskie i podkarpackie. Między innymi sprawdzano i pobierano materiał porównawczy do badań genetycznych DNA zabezpieczonych śladów. Przesłuchano do tej pory ok. 300 świadków.

W ostatnich dniach policjanci z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledzczego KWP zs. w Radomiu przy wsparciu policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Lublinie zatrzymali dziewięć osób mających związek ze sprawą. Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano dozory policyjne, zakazy opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe. Sprawa nadal jest w toku. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia. Mundurowi nie wykluczają dalszych zatrzymań w sprawie.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony