Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali ludzkie życie

Data publikacji 22.11.2017

Natychmiastowe czynności podjęte przez policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli doprowadziły do przywrócenia funkcji życiowych mężczyźnie, który uległ wypadkowi. Słysząc wołanie o pomoc, funkcjonariusze wybiegli z komendy. Na ulicy podjęli czynności wobec nieprzytomnego mężczyzny. Po kilkunastu minutach akcji reanimacyjnej, która zakończyła się przywróceniem oznak życia, mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Chwilę po 17.00 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego usłyszeli wołanie o pomoc osoby, która wbiegła do komendy. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc w kierunku miejsca, gdzie doszło do wypadku drogowego. Na ulicy leżał mężczyzna, który nie reagował na żadne bodźce i nie były wyczuwalne czynności życiowe. Natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia i niezwłocznie przystąpili do resuscytacji.

Dzięki tym natychmiastowym działaniom, pojawiły się pierwsze oznaki czynności życiowych. Mężczyzna, po przyjeździe karetki pogotowia, trafił do szpitala. Na szczęście pomoc policjantów przyszła w porę. Na miejsce przyjechała również załoga stołecznego ruchu drogowego, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, policjanci wygrali „walkę z czasem”.

ea/ms

Powrót na górę strony