Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żądał okupu za zwrot skradzionego samochodu

Data publikacji 31.03.2006

Policjanci z Sekcji dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali mężczyznę, który zażądał okupu w wysokości 10.000 złotych w zamian za zwrot skradzionego samochodu marki Mercedes Sprinter.

W nocy z 17/18 marca br. z niestrzeżonego parkingu przy ulicy Okulickiego w Olsztynie nieznany sprawca ukradł pojazd marki Mercedes Sprinter wraz z wyposażeniem o wartości 80.000 złotych. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i podjęli czynności, aby ustalić i zatrzymać sprawców kradzieży.

Trzy dni później do właściciela auta zadzwonił mężczyzna z żądaniem okupu w wysokości 10.000 tysięcy złotych w zamian za zwrot skradzionego pojazdu. W wyniku podjętych czynności operacyjnych policjanci ustalili mężczyznę, który kontaktował się w sprawie żądania pieniędzy. Okazał się nim 28-letni Dariusz K., mieszkaniec Morąga. Mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże samochodów.

Policjanci z sekcji samochodowej wiedzieli, że 30 marca br. 28-latek miał się stawić na przesłuchanie do innej sprawy, do tamtejszego Komisariatu Policji. Mieszkaniec Morąga nie spodziewał się, że tego dnia zostanie zatrzymany. Policjanci przywieźli go do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, tam trafił do policyjnego aresztu.

Jeszcze tego samego dnia Dariuszowi K. przedstawiono zarzut żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat więzienia. Jednak wysokość kary może ulec zwiększeniu, gdyż mieszkaniec Morąga popełnił to przestępstwo w warunkach recydywy.

Funkcjonariusze wyjaśniają, skąd mężczyzna posiadał informacje o kradzieży samochodu, ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz poszukują faktycznych sprawców kradzieży.

Powrót na górę strony