Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lekkomyślne zachowanie na drodze i lekceważenie przepisów skutkiem poważnego wypadku drogowego w Bydgoszczy

Nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób. Tak zakwalifikowano wczorajszy wypadek drogowy w Bydgoszczy na ulicy Zamczysko. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. 13 osób zostało poszkodowanych. Policjanci zatrzymali 37-latce prawo jazdy. Drugi z uczestników wypadku drogowego będzie odpowiadać za przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym.

Do zdarzenia doszło wczoraj (21.11.2017) około godziny 07:30, wówczas dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o wypadku drogowym na ulicy Zamczysko w Bydgoszczy. Na miejsce zostali skierowani policjanci, w tym patrol ruchu drogowego.

Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że 37-letnia kierująca pojazdem marki Hyundai nie ustąpiła pierwszeństwa podczas wyprzedzania samochodu marki Seat Ibiza, doprowadzając do zderzenia czołowego z jadącym z przeciwka pojazdem marki Renault Trafic. Hyundai w wyniku uderzenia przemieścił się i zderzył się z seatem, który po zderzeniu uderzył w drzewo.

13 osób zostało poszkodowanych i dowiezionych do szpitala na badania. Jak się później okazało, kierowca renaulta przewoził niedozwoloną ilość osób. W busie znajdowało się łącznie 11 osób (kierowca+10 pasażerów), czyli zgodnie z wpisem w dowodzie rejestracyjnym o dwie za dużo.

Na miejscu mundurowi razem z biegłym z techniki samochodowej pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków. Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Niemniej jednak, została od nich pobrana krew do badań. Droga na tym odcinku była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci zatrzymali 37-latce prawo jazdy.

Wstępnie zdarzenie drogowe zakwalifikowano jako przestępstwo nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób. Dodatkowo kierujący renaultem będzie odpowiadać za przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym. W wyniku doznanych obrażeń w szpitalach nadal przebywa jeszcze kilka osób.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozważną jazdę. Okres jesienno-zimowy to trudne warunki na drodze. Wymaga, aby uczestnicy ruchu drogowego zachowali szczególną ostrożność i przestrzegali reguł określonych w prawie o ruchu drogowym.

Przypominamy również, że przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym jest wykroczeniem, za które kierowca może być ukarany grzywną. W przypadku przewożenia powyżej dwóch osób samochodem osobowym, ciężarowym lub w przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny, policjant zatrzymuje kierowcy prawo jazdy.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

  • pojazdy na miejscu wypadku
  • pojazdy na miejscu wypadku
  • pojazdy na miejscu wypadku
  • pojazdy na miejscu wypadku
Powrót na górę strony