Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piła - Akcja POSZUKIWANY i zatrzymanych 35 osób

Data publikacji 22.11.2017

Dzięki informacjom uzyskanym przez policjantów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile, w okresie ostatnich kilkunastu dni zatrzymanych zostało 35 osób, poszukiwanych od kilku miesięcy a nawet kilku lat. Mieszkańcy powiatu pilskiego zostali zatrzymani na terenie województwa wielkopolskiego, Niemiec, Holandii i Hiszpanii. 12 z nich poszukiwanych było listami gończymi, a 4 Europejskimi Nakazami Aresztowania. Teraz najbliższe lata spędzą za więziennymi kratami.

Mieszkańcy powiatu pilskiego poszukiwani byli od kilku miesięcy, a nawet od kilku lat przez Sądy i Prokuratury na terenie całego kraju, między innymi za popełnione przestępstwa kradzieży z włamaniem, rozbojów, znęcania, przestępstwa narkotykowe, oszustwa oraz pobicia. 12 osób poszukiwanych było listami gończymi, a wobec 4 mieszkańców powiatu pilskiego wydano Europejskie Nakazy Aresztowania.

Pilscy kryminalni wykonywali intensywne czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanych mieszkańców powiatu pilskiego. Zajmujący się sprawami funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że poszukiwani mogą ukrywać się w konkretnych miejscach na terenie województwa wielkopolskiego, ale również za granicą.

Zdecydowane działania policjantów doprowadziły do zatrzymania w okresie ostatnich kilkunastu dni aż 35 poszukiwanych osób, które ukrywały się w mieszkaniach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, tapczanach, czy szafach. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Pilscy kryminalni wykonywali również intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania mieszkańców powiatu pilskiego.

W wyniku prowadzonych czynności zajmujący się sprawami funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że poszukiwani ukrywają się na terenie kilku krajów Unii Europejskiej. W tym zakresie pilscy policjanci podjęli współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Współpraca przyniosła efekty. 4 mężczyzn zostało zatrzymanych na terenie Niemiec, Holandii i Hiszpanii. Wszyscy zatrzymani zostali przekonwojowani do Polski i osadzeni w Aresztach Śledczych na terenie kraju.

Ostatni z zatrzymanych mieszkańców powiatu pilskiego, który poszukiwany był od kilku miesięcy dwoma listami gończymi za przestępstwa narkotykowe, podczas zatrzymania uciekał przez kilkaset metrów przed policjantami i ukrył się w ruinach budynku gospodarczego. Jednak policjanci błyskawicznie zatrzymali uciekiniera. Tłumaczył funkcjonariuszom, że często tu przebywa, gdyż ma sentyment do tego miejsca, ponieważ kiedyś tutaj mieszkała jego babcia. Teraz kilka lat spędzi, jak pozostałe osoby zatrzymane, za więziennymi kratami.

Zatrzymane osoby, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 21 do 60 lat, wśród których były dwie kobiety.


Jednocześnie informujemy, że istnieje strona internetowa http://poszukiwani.policja.pl/ na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi. W przypadku posiadania informacji można zgłosić anonimowo ten fakt poprzez powyższą stronę lub pod numerem 997 Dyżurnemu najbliższej jednostki Policji.

podkom. Żaneta Kowalska/ RKG

Powrót na górę strony