Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Po 12 latach odpowie za przestępstwa. Poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania i 6 listami gończymi

Data publikacji 23.11.2017

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce znaleźli poszukiwanego mężczyznę. Wystawiono za nim 6 listów gończych i zarządzenie poszukiwania. Był poszukiwany również Europejskim Nakazem Aresztowania. Odpowie za oszustwa i niepłacenie alimentów. Grozi mu do 6 lat więzienia.

23 listopada br. policjanci z poznańskich Jeżyc udali się do małej wsi w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim. Wcześniejsza praca i ustalenia doprowadziły ich właśnie w to miejsce, gdyż spodziewali się, że zatrzymają tam poszukiwaną osobę.

Miejsce gdzie miał przebywać poszukiwany było położone w odludnej okolicy. Mały domek stał w lesie na bardzo trudno dostępnym terenie. Kryminalni musieli przejść przez tereny leśne, bardzo trudno dostępne i podmokłe. Na skraju lasu gdzie kończyła się droga dojazdowa stał mały dom, w którym zastali mężczyznę i kobietę – jego konkubinę.

Okazało się, że mężczyzna jest osobą po którą przyjechali policjanci. W niepozornym domu i praktycznie bezludnej okolicy, mieszkał poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, 6 listami gończymi i 1 nakazem doprowadzenia. Mężczyznę poszukiwało kilka poznańskich sądów i prokuratur od 2005 roku.

58-letni poznaniak odpowiada za liczne oszustwa. Kilka lat temu wyłudził od firm, z którymi miał zamiar współpracować, prawie 800 tys. złotych. Odpowie również za niepłacenie alimentów. Nie spodziewał się, że w miejscu w którym aktualnie żył może go znaleźć Policja.

Policjanci doprowadzili mężczyznę do komisariatu na Jeżycach, a następnie przejechali z nim do poznańskiego aresztu, gdzie mężczyzna odbędzie karę więzienia.

 

 

Piotr Garstka 

Powrót na górę strony