Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Kolejny „wnuczek” zatrzymany przez policję

Data publikacji 23.11.2017

Policjanci z Elbląga zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o udział w organizowaniu oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. 43-letni mężczyzna miał odbierać pieniądze od oszukanych osób. Przedstawiono mu zarzuty. Mężczyzna decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował tymczasowo na 3 miesiące 37-letniego Tomasza N. Mężczyzna nie jest z Elbląga, ale do Elbląga przyjeżdżał po to, by odbierać pieniądze od oszukanych seniorów. Mężczyzna działał wspólnie z innymi osobami. Działano w taki sposób wykorzystując metodę oszustw „na wnuczka” i na „policjanta”, aby wprowadzić w błąd starsze osoby. Jedna z nich przekazała mężczyźnie znaczną sumę pieniędzy. Policjanci zatrzymali 37-latka w wyniku pracy operacyjnej. Teraz stanie przed sądem. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

Film Doprowadzenie zatrzymanego

Pobierz plik Doprowadzenie zatrzymanego (format mp4 - rozmiar 4 MB)

Policja ostrzega przed tego rodzaju mechanizmem oszustwa. Jeżeli opiekujemy się osobami starszymi lub mieszkamy z takimi osobami, mówmy im o tym jak to działa. Gdy potencjalna ofiara wie, że taka sytuacja może ją spotkać to jest spora szansa na to, że nie da się nabrać na „wnuczka”, „policjanta” czy inną osobę chcącą wyłudzić od niej pieniądze.

Na kilkanaście prób wyłudzenia pieniędzy jakie ostatnio odnotowali elbląscy policjanci, oszustom uległy dwie osoby. Pozostałych kilkanaście nie dało się oszukać, ponieważ słyszały wcześniej o tego rodzaju przestępstwach.

(KN/TM)

Powrót na górę strony