Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA”- służby mundurowe oddają cząstkę siebie

Data publikacji 23.11.2017

Przed siedzibą Lubuskiej Policji w czwartek widać było wiele rodzajów mundurów i pracowników cywilnych. To inicjatywa związana z oddawaniem krwi w ramach akcji „NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA”. Całodniowa zbiórka ma na celu zebranie jak największej ilości tego drogocennego i życiodajnego daru. O sprawną zbiórkę krwi po raz kolejny zadbało Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Pod koniec października ruszyła zainicjowana przez Straż Graniczną akcja honorowego dawstwa krwi. Patronat nad przedsięwzięciem objęli Ministrowie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Sprawiedliwości oraz Zdrowia. Z dniem 19 maja 2015 roku stały patronat nad akcją Honorowego Oddawania Krwi z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA objął Polski Czerwony Krzyż.

W czwartek /23 listopada/ od samego rana przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. można było dostrzec Mobilny Punkt Poboru Krwi, gdzie sporo mundurowych i pracowników cywilnych zdecydowało się oddać krew.  To oczywiście miało wymiar symboliczny ponieważ większość z funkcjonariuszy i tak robi to regularnie. Wielu z nich przedstawiało specjalistom z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry legitymacje „Honorowego Dawcy Krwi”. Na twarzach rysował się uśmiech sugerujący satysfakcję z tego, że możemy pomagać potrzebującym. To cieszy, że ta pomoc zapisana niejako w idei służby, ma uzasadnienie również w takich inicjatywach.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

sierż. szt. Maciej Kimet

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.75 MB)

Powrót na górę strony