Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni i narkotyków

Data publikacji 23.11.2017

Policjanci z Nowego Portu zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gdańska, u którego w mieszkaniu znaleziono nielegalną broń i amunicję oraz sprzęt multimedialny pochodzący z kradzieży. Odpowie on także za naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego sąd zdecydował, że najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

20 listopada br. policjanci kryminalni z Komisariatu VI w Nowym Porcie, podczas prowadzonych czynności nad sprawą kradzieży projektora multimedialnego, do której doszło kilka dni wcześniej, weszli do mieszkania podejrzewanego o to przestępstwo 31-letniego mężczyzny.

W trakcie interwencji był on bardzo agresywny. Chciał uniemożliwić policjantom przeprowadzenie przeszukania, w związku z tym byli oni zmuszeni do użycia wobec niego siły fizycznej. Kiedy mężczyzna próbował odepchnąć jednego z funkcjonariuszy, wtedy z jego kieszeni wypadła broń. Policjanci natychmiast obezwładnili napastnika i rozpoczęli przeszukiwanie mieszkania.

W sumie policjanci zabezpieczyli i przekazali do laboratorium kryminalistycznego kilka sztuk broni, amunicję oraz myśliwską kuszę. Wstępnie ustalono, że 31-letni gdańszczanin nie ma pozwolenia na posiadanie tych przedmiotów. Funkcjonariusze znaleźli też skradziony projektor multimedialny o wartości około tysiąca złotych, a w jednym z pomieszczeń natrafili na ukryte kilka porcji amfetaminy, które również zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Wczoraj popołudniu usłyszał zarzuty: nielegalnego posiadania broni i amunicji, kradzieży mienia, posiadania środków odurzających oraz naruszenia nietykalności interweniujących funkcjonariuszy. Prokurator wystąpił także do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Sąd na podstawie zebranego materiału dowodowego zdecydował, że najbliższe miesiące 31-latek spędzi w areszcie. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności, za kradzież do 5 lat, natomiast za posiadanie środków odurzających oraz naruszenie nietykalności funkcjonariuszy - do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

 

 

  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • zabezpieczona broń
  • zabezpieczona broń
  • zabezpieczona broń
Powrót na górę strony