Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Troleje na rzecz jeszcze lepszego wyszkolenia policjantów

Data publikacji 23.11.2017

Policjanci garnizonu lubuskiego już niedługo rozpoczną szkolenia, dzięki którym doskonalić będą technikę jazdy pojazdami służbowymi. Wszystko za sprawą trolejów, które zostały przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. To kolejny przykład doskonałej współpracy między Lubuską Policją, a WORD-em na rzecz bezpieczeństwa na drogach.

Doskonalenie zawodowe policjantów to cały proces szkoleń, kursów i wykładów w których uczestniczą mundurowi każdego pionu w Policji. Dzięki nim funkcjonariusze wzbogaceni dodatkową wiedzą teoretyczną i praktyczną, jeszcze lepiej wykonują czynności służbowe. Zwłaszcza po szkoleniach praktycznych, takich jak strzelanie, techniki interwencji czy kierowanie pojazdami służbowymi. I właśnie w tym ostatnim pomogą lubuskim policjantom specjalne troleje, które zostały przekazane w czwartek (23 listopada) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Fundatorem tych urządzeń jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. To kolejny przykład doskonałej współpracy gorzowskiego WORD-u i Lubuskiej Policji na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Warty blisko dwa tysiące złotych komplet trolejów został przekazany I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Krzysztofowi Sidorowiczowi przez dyrektora WORD-u Mariusza Potockiego.

Urządzenia już na początku grudnia będą pomagać w szkoleniu lubuskich policjantów w prowadzeniu pojazdów służbowych. Jazda na trolejach daje możliwość sprawdzenia zachowania się samochodu podczas poślizgu. Kierowanie takim samochodem już na pierwszym biegu daje wrażenie jazdy po śliskiej nawierzchni z prędkością około 70-80 km/h. W takiej sytuacji najważniejsza jest płynność ruchów, umiejętne dodawanie gazu, używanie hamulca i kontrowanie kierownicą. Dzięki trolejom możemy nauczyć się kontrolować poślizg, a także bezpiecznie z niego wyjść.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

  • I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Krzysztof Sidorowicz oraz Dyrektor WORD-u Mariusz Potocki
  • Dyrektor WORD-u Mariusz Potocki
  • policjanci podczas spotkania
  • trolej
  • trolej
  • I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Krzysztof Sidorowicz,  Dyrektor WORD-u Mariusz Potocki oraz dwaj policjanci
Powrót na górę strony