Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku

Data publikacji 24.11.2017

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą pod nadzorem słubickiej prokuratury będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia, do którego doszło 23 listopada br. Daewoo lanos wjechał do rzeki Warty. Po wydobyciu pojazdu, do sekcji zwłok zabezpieczono ciała dwóch kobiet.

Kilka minut przed godziną 8.00, 23 listopada 2017 r., policjanci otrzymali informację o zdarzeniu z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Pojazd o początkowo nieustalonej marce miał wjechać do rzeki Warty w Kostrzynie nad Odrą na wysokości ul. Sybiraków. Chwilę później na miejscu byli już policjanci i strażacy. Funkcjonariusze szybko dotarli do świadków. Udało się także zabezpieczyć monitoring, na którym widać moment wjechania do wody. Jakość nagrania nie pozwalała jednak na identyfikację marki pojazdu czy określenie ilości osób w nim jadących.

Na nabrzeżu trwały poszukiwania i próby określenia miejsca położenia pojazdu. Aby wydobyć pojazd, do Kostrzyna wezwano specjalistyczny sprzęt. Po godzinie 15 daewoo lanos został wyciągnięty na brzeg.

Do pracy przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikami kryminalistyki. Czynności nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Słubicach. Z pojazdu wydobyto dwa ciała kobiet. To 49-latka i jej 17-letnia córka -obie to mieszkanki powiatu gorzowskiego. Decyzją prokuratora obecnego na miejscu, ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok. Szczegółowym badaniom zostanie poddany także pojazd, którym poruszały się kobiety. Ich celem jest między innymi określenie przez biegłego stanu technicznego auta.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. na miejsce udał się policyjny psycholog, by wspomagać rodzinę ofiar w tych trudnych chwilach.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony