Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej kobiety

Data publikacji 24.11.2017

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionej starszej mieszkanki Domu Pomocy Społecznej, która oddaliła się podczas wycieczki do jednego ze szczecińskich teatrów. Po nieco ponad dwóch godzinach 62-latka została odnaleziona przez dzielnicowych z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo i po badaniach medycznych przekazana opiekunom.

Wczoraj około godziny 15:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu kobiety. Mieszkanka podszczecińskiego Domu Pomocy Społecznej oddaliła się podczas wycieczki do teatru. Z uzyskanych informacji wynikało, że 62-latka jest osobą niepełnosprawną, wymagającą opieki drugiej osoby. Policjanci natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie terenów w pobliżu miejsca gdzie ostatnio była widziana zaginiona kobieta. Sprawdzali m.in. parki, skwery, przystanki komunikacji miejskiej, dworce komunikacji publicznej oraz liczne punkty handlowe.

Około godziny 17:25 dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo - st. sierż. Ewelina Sierzchuła,  sierż. sztab. Szymon Salecki oraz sierż. sztab. Tomasz Kawa, na Bulwarze Piastowskim – Nabrzeże Weleckie, kilka metrów od rzeki zauważyli starszą kobietę, która odpowiadała rysopisowi osoby zaginionej. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję. 62-latka była przestraszona, zdenerwowana, zdezorientowana oraz wyziębiona. Kontakt z nią był utrudniony.

Kobieta została przebadana przez Pogotowie Ratunkowe, a następnie przekazana pracownikom Domu Pomocy Społecznej.

KP Szczecin Niebuszewo /KR

Powrót na górę strony