Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nasza Krew – Nasza Ojczyzna ogólnopolska zbiórka krwi

Data publikacji 26.11.2017

Prawie trzydzieści osób zgłosiło się do krwiobusa, który zaparkował na ternie Komendy Głównej Policji. Z policyjnych ramion spłynęło blisko 12 litrów krwi. To bezcenny lek, którego nie da się niczym zastąpić. Patronat nad Ogólnopolską Akcją Honorowego Oddawania Krwi dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości - NASZA KREW NASZA OJCZYZNA objął m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Policjanci i pracownicy cywilni komendy zgłaszali się już od rana. W sumie krew oddało 26 osób, co daje blisko 12 litrów tego bezcennego leku. Mimo ogromnego postępu w medycynie do dziś nie da się krwi syntetyzować. Każdy darowany litr jest zatem na wagę złota.

Krew można było oddawać od samego rana. Zespół Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dysponuje kilkoma taki autobusami. Na ich pokładzie znajduje się specjalistyczny sprzęt, który pozwala na bezpieczne oddawanie krwi. Każda osoba przed pobraniem poddawana jest badaniu lekarskiemu. Zabieg jest niemal bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Dawcą może zostać każda dorosła, zdrowa osoba.

Wszystkim, którzy podarowali kwałek siebie, dziękujemy.

(KGP /dm)

 

  • Kobieta oddaje krew, obok osoba z obsługi punktu poboru krwi
  • Policjant w trakcie oddawania krwi, obok osoba z obsługi punktu poboru krwi
  • Policjant oddaje krew
  • Policjantka w trakcie rejestracji w punkcie poboru krwi
  • Osoba z obsługi punktu skanuje kod przed oddaniem krwi przez policjanta
  • Autobus - mobilny punkt poboru krwi
Powrót na górę strony