Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust zatrzymany!

Data publikacji 24.11.2017

33 zarzuty oszustw usłyszał poszukiwany listem gończym 25-letni mieszkaniec Warszawy, który oszukiwał na portalach aukcyjnych. Mężczyzna zamieszczał ogłoszenia sprzedaży różnych przedmiotów, a po otrzymywaniu pieniędzy od zainteresowanych klientów, towaru nie wysyłał. 25-latek oszukał w ten sposób mieszkańców kraju na łączną kwotę blisko 80 tys. zł. Postępowanie prowadzi Komisariat II Policji w Lublinie.

   25-latek wystawiał na portalu internetowym towar, którego nigdy nie posiadał. Zamieszczał  zdjęcia aparatów fotograficznych, zegarków, tabletu, telefonu komórkowego,  odkurzacza itp. Zatrzymanie mężczyzny nie było jednak proste. Jak się okazało nie zakładał kont bankowych na siebie. Robił to na obywateli Ukrainy, którzy wypłacali z kont pieniądze. Jeden z ob. Ukrainy został zatrzymany przez policjantów z II komisariatu Policji w maju br. w jednej z placówek bankowych na terenie Lublina gdy przyszedł wypłacić gotówkę. Żaden z Ukraińców nie znał jednak danych  pomysłodawcy procederu. Kryminalni z „dwójki” po kilku miesiącach żmudnej pracy dotarli również do niego. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Warszawy, który ukrywał się na terenie województwa świętokrzyskiego. Usłyszał w lubelskim komisariacie 33 zarzuty oszustw na łączną kwotę prawie 80 tysięcy złotych.

   To jednak nie koniec kłopotów 25-latka. Policjanci ustalili, że z przestępczego procederu będzie się tłumaczył na terenie innych województw. Wczoraj decyzją prokuratury został przekonwojowany do województwa małopolskiego. Dziś decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

AF.    

Powrót na górę strony