Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca ugodzenia nożem

Data publikacji 25.11.2017

Będący po służbie płocki policjant zatrzymał mężczyznę, który ugodził nożem kobietę. W zatrzymaniu brali również udział inni mężczyźni, którzy nie pozostali bierni wobec zachowania napastnika. Zatrzymany został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Ranna kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci ustalają irracjonalne zachowanie 38-letniego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło dzisiaj tuż przed godz.11 w rejonie skrzyżowania Al. Piłsudskiego i ul. Wyszogrodzkiej. Zaatakowana kobieta, to 66-letnia mieszkanka Płocka. W czasie kiedy zdarzenie to miało miejsce, Al. Piłsudskiego przejeżdżał płocki policjant. Widząc atak mężczyzny, policjant natychmiast zareagował i zaczął gonić mężczyznę. Do pościgu dołączyło jeszcze kilku mężczyzn, którzy w tym rejonie wykonywali prace budowlane. Po krótkiej chwili mężczyzna został zatrzymany i przekazany załodze oznakowanego radiowozu, która przyjechała natychmiast na miejsce.

Zatrzymany został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec powiatu płockiego. Z mężczyzną był utrudniony kontakt, wobec czego został przewieziony do szpitala. W szpitalu została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i innych środków odurzających. Mężczyzna pozostał w szpitalu pod nadzorem policjantów. Funkcjonariusze z płockiej Komendy prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia oraz irracjonalne zachowanie mężczyzny.

Zaatakowana kobieta przebywa w szpitalu. Obrażenia jakich doznała nie zagrażają jej życiu. Na uznanie zasługuje postawa mężczyzn, gdyż widząc pościg za sprawcą nie pozostali bierni i udzielili pomocy przy zatrzymaniu napastnika.

(KWP zs. w Radomiu/ ar)

Powrót na górę strony