Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemyscy policjanci eskortowali rodzącą kobietę

Data publikacji 25.11.2017

Wczoraj w nocy policjanci z przemyskiej drogówki, udowodnili, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Podczas kontroli prędkości zatrzymali samochód, którego kierowca wiózł do szpitala żonę, która zaczęła rodzić. Policjanci zapewnili kierowcy pilotaż, dzięki czemu kobieta szybko trafiła pod opiekę specjalistów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przemyskiej jednostki kontrolowali wczoraj prędkość z jaką poruszają się kierowcy na ul. Lwowskiej w Przemyślu. Około godz. 3, zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Po podejściu do samochodu funkcjonariusze zobaczyli roztrzęsionego mężczyznę, który powiedział policjantom, że jego żona właśnie zaczęła rodzić i prosi o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala.

Liczyła się każda minuta. St.asp. Jacek Hankowski i mł. asp. Konrad Baran decyzję podjęli natychmiastowo, jednocześnie informumjąc dyżurnego o tej nietypowej interwencji. Mundurowi włączyli sygnały i zapewnili bezpieczną drogę i natychmiastowy dojazd do szpitala przyszłym rodzicom.

Dzięki pomocy policjantów mieszkanka powiatu przemyskiego szybko trafiła pod opiekę lekarzy. Jak się okazało kobieta urodziła już w drodze do szpitala.

Policjanci gratulują rodzicom, a maluchowi życzą dużo zdrowia.

(KWP w Rzeszowie/ ar)

Powrót na górę strony