Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Natychmiastowa pomoc Policjanta

Data publikacji 25.11.2017

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim idąc na spotkanie do urzędu miasta, zauważył przed wejściem siedzącego starszego mężczyznę. Funkcjonariusz postanowił sprawdzić, co się stało. Okazało się, że 87 - latek miał zabrudzoną twarz, a kontakt z nim był bardzo utrudniony. Wszystko wskazywało na to, iż starszy mężczyzna przewrócił się. Komendant udzielił mu natychmiastowej pomocy, wzywając jednocześnie na miejsce karetkę pogotowia i patrol policji.

Policjanci ustalili, że starszy mężczyzna przyjechał do Lwówka Śląskiego autobusem. Chciał odwiedzić kolegę. Nie zastał go jednak w domu. Wracając potknął się na ulicy i przewrócił. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim idąc na spotkanie do urzędu miasta zauważył go, siedzącego przed wejściem.  
 
Natychmiast pomógł mężczyźnie i wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe oraz policjantów. 87 – latek został opatrzony przez ratowników medycznych, którzy stwierdzili, że na szczęście doznał on tylko drobnych otarć. Pokrzywdzony został przewieziony do domu przez patrol policji.
 
Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców, aby w okresie zimowym zwracać szczególną uwagę na osoby, które mogą potrzebować pomocy. Minusowe temperatury mogą doprowadzić do wychłodzenia, a w skrajnych sytuacjach nawet do śmierci. Dlatego w przypadku zauważenia osoby potrzebującej pomocy, dzwońmy natychmiast na numer alarmowy 112.

(KWP we Wrocławiu/ ar)

Powrót na górę strony