Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do parafii – wpadli na gorącym uczynku w ręce policjantów

Data publikacji 26.11.2017

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez wałbrzyskich policjantów, a podejrzanym o włamanie do budynku jednej z parafii na terenie miasta. Podejrzani wpadli w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku przestępstwa. Po zatrzymaniu okazało się, że jeden z nich miał też narkotyki. O dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje teraz sąd.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Sprawcy po uprzednim wyłamaniu kraty zabezpieczającej okno na parterze budynku, weszli do jego wnętrza i próbowali wykraść ze środka metalowe elementy.

Plany pokrzyżowali im funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, którzy po tym, jak uzyskali informację na temat prawdopodobnego włamania, zatrzymali  sprawców na gorącym uczynku.

Zatrzymani, to dwaj mieszkańcy Wałbrzycha, w wieku 27 i 33 lat.  Byli zaskoczeni zatrzymaniem. Przy starszym z podejrzanych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli także narkotyki w postaci marihuany.
Obaj mężczyźni staną teraz przed sądem.

Przypomnijmy, że za włamanie i kradzież w świetle przepisów kodeksu karnego grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a 33 – latkowi za posiadanie narkotyków kolejne 3 lata.

(KWP we Wrocławiu/ ar)

Opis filmu: Włamali się do parafii – wpadli na gorącym uczynku w ręce policjantów


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.77 MB)

Powrót na górę strony