Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany w kradzionej maździe zatrzymany po pościgu

Data publikacji 27.11.2017

Próba zatrzymania do kontroli drogowej w miejscowości Kozły przez policjantów drogówki wołomińskiej komendy mazdy CX5 przyniosła nieoczekiwany zwrot akcji. Kierowca widząc sygnały policjantów informujące go o zamiarze kontroli drogowej początkowo zwolnił, po czym gwałtownie przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Ta zakończyła się dla niego zatrzymaniem. 45-letni mieszkaniec Wołomina po sprawdzeniu okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za paserstwo, jakiego dopuścił się w Polsce i w Niemczech, mazda figurowała natomiast jako skradziona na terenie Niemiec. Leszek W. już usłyszał zarzuty. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci wołomińskiej drogówki pełniąc służbę na terenie gminy Tłuszcz w miejscowości Kozły zwrócili uwagę na mazdę CX5 na podlaskich tablicach rejestracyjnych. Postanowili skontrolować pojazd. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali wyraźny sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten początkowo zwolnił, po czym gwałtownie przyspieszył i zaczął z duża prędkością kierować się w kierunku Emilianowa. W miejscowości Krusze kierujący mazdą stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi w przydrożne krzaki, po czym porzucił pojazd i podjął dalszą ucieczkę pieszo. Ta już po kilkunastu metrach zakończyła się dla niego zatrzymaniem.

45-latek został doprowadzony przez funkcjonariusza do radiowozu. Po sprawdzeniu okazał się, że jest osobą poszukiwaną przez polski i niemiecki wymiar sprawiedliwości do odbycia kary za przestępstwa paserstwa - w Polsce 8 miesięcy, w Niemczech roku i 7 miesięcy pozbawienia wolności. Natomiast mazda figurowała w policyjnych systemach jako pojazd skradziony w Berlinie. Samochód trafił na parking, a Leszek W. do policyjnej celi.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty pomocy w ukryciu pochodzącego z kradzieży na terenie Niemiec samochodu o wartości blisko 114 tys. złotych oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 45-latkowi może teraz grozić kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwo jakiego dopuścił się w warunkach recydywy. Decyzją sądu rejonowego w Wołominie został też tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Po wykonaniu z jego udziałem czynności został przewieziony do zakładu karnego.

ts/mb

 

  • Odzyskana przez policjantów mazda
  • Odzyskana przez policjantów mazda
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony