Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W uznaniu za profesjonalizm i zaangażowanie

Data publikacji 27.11.2017

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. wyróżnili nagrodami i awansami policjantów, którzy w ostatnim czasie wykazali się profesjonalizmem i zaangażowaniem w służbie. Wykonywane przez nich zadania skutkowały rozwikłaniem trudnych i skomplikowanych spraw, zatrzymaniem osób poszukiwanych oraz ratowaniem ludzkiego życia.

W poniedziałkowy poranek (27 listopada) w siedzibie Lubuskiej Policji miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak spotkał się z lubuskimi funkcjonariuszami i pracownikami Policji, aby osobiście podziękować im za profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych. Dzięki ich postawie udało się rozwiązać trudne i złożone sprawy kryminalne, zatrzymać osoby poszukiwane czy ratować ludzkie życie. Komendant wyróżnił funkcjonariuszy nagrodami i awansami na wyższe stopnie policyjne. Zaznaczył, że jest z nich dumny, a taka postawa podczas służby i poza nią zasługuje na uznanie.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak nagrodził policjantów wydziału dochodzeniowo-śledczego, kryminalnego i AT KWP za działania skutkujące zatrzymaniem osoby podejrzewanej o porwanie i zgwałcenie małoletniej dziewczynki. Poza nimi wyróżnienia otrzymali zielonogórscy funkcjonariusze, którzy pomagali mieszkańcom w usuwaniu skutków orkanu Ksawery czy wykazali się skutecznością i szybkością, zatrzymując osobę odpowiedzialną o kradzież wózka inwalidzkiego w Zielonej Górze. Z kolei mundurowi ze Świebodzina zostali docenieni za sprawnie przeprowadzoną akcję ratunkową, dzięki której udało się uratować osobę, która chciała popełnić samobójstwo. Oprócz nagród, Komendant wręczył trzem funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne i życzył kolejnych sukcesów, nagród i awansów w policyjnej służbie

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Powrót na górę strony