Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomogli uratować z pożaru dwoje mieszkańców Mińska Mazowieckiego

Data publikacji 28.11.2017

Dzielnicowi z mińskiego rewiru podjęli skuteczną interwencję i wspólnie z mieszkańcami budynku przy ulicy Chełmońskiego pomogli wyprowadzić z palącego się pomieszczenia dwójkę lokatorów kobietę i mężczyznę, których następnie przekazano załodze pogotowia ratunkowego. Dzięki zdecydowanej reakcji dzielnicowych, którzy podjęli natychmiastowe czynności w związku z zagrożeniem życia i zdrowia, uratowano przed skutkami pożaru mieszkających tam ludzi. Policjanci zajmą się teraz zbadaniem okoliczności, w jakich doszło do pożaru.

Dwóch mińskich dzielnicowych, starszy aspirant Marcin Zera i sierżant Paweł Kordalewski pełnili służbę obchodową w swoich rejonach służbowych.  W pewnej chwili odebrali komunikat o pożarze w jednym z budynków przy ulicy Chełmońskiego. Dzielnicowi natychmiast pojechali pod wskazany adres.

Kiedy dojechali na miejsce, dowiedzieli się od mieszkańców, że w pomieszczeniu, z którego wydobywa się dym i gdzie prawdopodobnie pojawił się ogień, znajduje się dwójka lokatorów, kobieta i mężczyzna.

Dzielnicowi natychmiast ruszyli z pomocą i wspólnie z mieszkańcami dostali się do  środka, skąd wyprowadzili potrzebujących pomocy lokatorów, których następnie przekazano załodze pogotowia ratunkowego. Poszkodowani, 62-letnia kobieta i 65-letni mężczyzna trafili na badania do szpitala.

Przybyli na miejsce strażacy zajęli się ugaszeniem ognia. Teraz policjanci będą badać przyczyny pożaru i wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia..

Dzięki błyskawicznej interwencji dzielnicowych, którzy pomagali mieszkańcom, uratowano dwójkę potrzebujących. Pomoc przyszła w samą porę.

dn/mb

Powrót na górę strony